Yoga mini Cavapoo F2 hvalpe, født den 2.1.2025.

Vores lille Cavapoo F1 Yoga har fået hvalpe med vores lille Cavapoo F1 Soul

Der er 5 hvalpe, alle hanner.

DER ER 5 HAN HVALPE TIL SALG…BESTIL HER

Hvalpene vil som voksen blive ca 5-9 kg og ca 32-38 cm i ryghøjde.
De flest bliver kun 5-6 kg !!

Disse hvalpe vil blive lys/gylden og de får klippepels.

Vi fordeler hvalpene når de er ca 7 uger, når vi kender deres personlighed. Vi fordeler som altid efter personlighed og ikke efter køn eller udseende.

Udlevering/undervisning
Kuldet har undervisning og udlevering Lørdag den 15.3.2025 kl 10.00 til ca .19.00 (10 uger gamle)…incl indkøb i butik.
I kan også vælge undervisning den 1.2.2025 eller 22.2.2025, sammen med tidligere kuld og afhente hvalpen fra den er 8 uger den 27.2.2025.
Fravælger i undervisning og fremtidig kontrakt med os mv, så kan i afhente hvalpene fra de er 8 uger den 27.2.2025.

KLIK HER FOR AT FÅ VIGTIGE INFO

Pris
Prisen på alle hvalpene, uanset køn er kr 18.000,- incl moms og incl undervisning.

RESERVERET :

Der er pt ikke reserveret nogle hvalpe….de er alle til salg


Den 7.2.2025

Hvalpene er nu blevet 5 uger og de begynder bestemt at blive mere aktive, så vi har flyttet dem i i hvalpe rummet hvor der er lidt mere naturligt larm og aktivitet i hverdagen, for de skal de altså snart i gang med at opleve noget.

Den 4.2.2025

Den 3.2.2025

Se lige den skønnest mor hund Yoga. Hun er extrem kærlig og en rigtig hygge hund, men hun er også frisk på div aktiviteter.


Den 2.2.2025

lysegrøn
lysegrøn
brun
brun
lyseblå
lyseblå
gul
gul

Så er de små Cavapoo hvalpe blevet 4,5 uge og der er stadig ikke meget aktivitet hos dem. De er kommet ud af fødekassen, men de er ikke klar til at udfordre verden endnu. Det er nu ret normalt at disse små racer ikke har så travlt i starten. Men vi håber de bliver mere aktive i løbet af den næste uges tid…vi glæder os til at lære dem at kende.

Den 17.1.2025

Hvalpene er nu 15 dage gamle og begynder at åbne øjnene. De er blevet nogle små tyksakker.

Den 2.1.2025
Tillykke til Yoga og Soul med deres 8 skønne drenge. Yoga klarede det sååå fint, det tog under 2 timer at føde 8 hvalpe….det betyder at hun er i fysisk god form og tryg ved at føde, da vi ikke blander os i fødslen, vi holder blot diskret øje med dem. En lille dreng blev dog lidt kold og måtte en tur ind til mor Jeanette i en varmepude, men han klare sig desværre ikke og døde få dage efter og i løbet af et par dage døde endnu 2 små dreng. Yoga fødte lidt tidlig, 56 dage efter første parring, normal er ca 63 dage og de 3 mindste var desværre ikke levedygtige. Yoga har eller fint med mælk mv. Det kan være hårdt at være opdrætter.