Vores Cavapoo F1 Sheena (Myg) har igen fået hvalpe med vores Cavapoo F1 Soul.
Der er 3 hvalpe, 1 tæve og 2 hanner.
Hvalpene vil som voksen blive ca 6-8 kg og ca 32-38 cm i ryghøjde.
Disse hvalpe vil blive lys/gylden og de får klippepels.
Vi fordeler hvalpene når de er ca 7 uger, når vi kender deres personlighed. Vi fordeler som altid efter personlighed, da det må være det vigtigste og ikke efter køn eller udseende.
HUSK … vi passer gerne hvalpene i sommerferien (50% rabat for hvalpe der er født i 2025)
Udlevering/undervisning
Kuldet har undervisning og udlevering Lørdag den 10.5.2025 (9 uger) kl 10.00 til ca 19.00…incl indkøb i butik. Man kan også vælge at deltage i undervisning sammen med andre kuld og så afhente hvalpe når den er 8 uger efter den den 4.5.2025
Fravælger man at deltage i undervisningen…så kan de flytte efter den 4.5.2025.
LÆS PÅ TRUSTPILOT HVORFOR I BØR KØBE EN DOODLE HOS OS 😁
Foder
Vi fodre disse hvalpe med barf og håber deres nye familier ønsker at forsætte med at fodre dem med barf, da det er det er det mest optimale fodre for vores hvalpe. Man kan købe barf i vores fysiske butik og det kan også sendes til jeres adresse. Se vores webshop her
Pris
Prisen på alle hvalpene, uanset køn, er kr. 18.000,- incl depositum og moms.
Med i prisen er en skøn hvalp, chip, sundhedsbog, puppy vaccine og 7 timers undervisning og livlang rådgivning hvis i ønsker det.
Fam. Sole. GRØN “Ludvig” (Uden)
Fam. Dalsgaard RØD
Den 22.4.3025
Grøn dreng “Ludvig” SOLGT
Den 21.4.2025
En lille fælles video
Den 20.4.2025
Rød pige SOLGT
Blå dreng
Grøn dreng
Den 18.4.3025
Lidt nye videoer, undskyld forvirringen med grøn dreng
Den 15.4.25
Den 14.4.2025
Den 10.4.2025
Den 4.4.2025 (26 dage)
Den 17.3.2025
I dag fik mor Sheena/myg et plejebarn fra Lua. Den er meget mindre end sine søskende hos Lua og har evt en bedre chance hos Myg og hendes lidt mindre hvalpe. 🤞🤞🤞🤞🤞Det er den lille hvide hvalp.
Den 11.3.2025
Tillykke til Myg og Soul med deres skønne hvalpe. Desværre mistede vi en lille pige, så vi har kun nu 3 hvalpe.
Det er lidt svært for mit kamera at gengive farverne … tænker de er en blanding af billeder 1 og 2…tætter på 2.
Her under er billeder af mor Sheena (Myg) og far Soul
Det er sjov at se hvor meget mor Sheena har skiftet farve, for hun er født sne hvid og er blevet let gylden som voksen.